,,Zimowa stołówka'' -  to pierwsza akcja w ramach innowacji pedagogicznej ,,Sztuka zamknięta w naturze''.

Uczniowie klas szóstych, wyposażeni w odpowiednią wiedzę na temat dożywiania ptaków, udali się w plener na terenie szkoły, aby zawiesić domki dla ptaków. Od tej pory, każda klasa będzie odpowiedzialna za swój karmnik.

Ptaki potrzebują pomocy w okresach i sytuacjach, które nie pozwalają im wystarczająco zaspokoić  głodu. Dokarmiamy je  przede wszystkim zimą oraz wczesną wiosną, gdy krótki dzień oraz niesprzyjające warunki (szczególnie marznący deszcz lub mżawka) utrudniają lub uniemożliwiają  samodzielne znalezienie pokarmu.

Dokarmianie ptaków i zwierząt pobudza zainteresowanie zoologią, w tym ornitologią,  kształtuje zachowania proekologiczne.

Podczas lekcji języka polskiego, uczniowie zapoznają się z bajką ,,Ptaszki w klatce'' Ignacego Krasickiego. Będą rozmawiać o kategorii wolności - jej cenie oraz zniewoleniu.

Innowacja pedagogiczna ,,Sztuka zamknięta w naturze'' jest połączeniem nauk humanistycznych z przyrodniczymi. Prowadzona w klasach szóstych przez panią Karolinę Puckowską (n-l przedmiotów przyrodniczych) oraz panią Milenę Misztal (n-la języka polskiego). Wpisuje się również w miejski program ,,Szkoły społecznie wrażliwej''.