Społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika  w Gdańsku uczciła pamięć "Żołnierzy Wyklętych" uroczystym apelem zorganizowanym 5 marca 2020 roku.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. W montażu słowno-muzycznym uczniowie ukazali losy „Żołnierzy Niezłomnych”, m. in.: majora Zygmunta Edwarda Szendzielorza - ps. Łupaszko, Danuty Siedzikówny - ps. Inka, Feliksa Selmanowicza - ps. Zagończyk, majora Hieronima Dekutowskiego - ps. Zapora.

Narodowy Dzień "Żołnierzy Wyklętych" obchodzony 1 marca przypomina młodemu pokoleniu fragment historii Polski, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męczeństwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązanie do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Apel z udziałem klas: 8b i 5c przygotowali nauczyciele: pan Tomasz Groch, pani Marta Mażewska. O dekoracje zadbała pani Anna Kloska a oprawę muzyczną i chór przygotował pan Jarosław Bazylewicz.