ferie-zima-2022-w-sp58-334268.jpg [miniatura]

...2...1... Start! Zimowisko w naszej szkole czas zacząć🙂

FOTORELACJA - FB

DZIEŃ PIERWSZY - 14.02.2022 /poniedziałek/

Tak się składa, że rozpoczęliśmy zimowisko 14 lutego, czyli w Walentynki. Poznaliśmy krótką historię tego święta i zrobiliśmy kartki walentynkowe. Spędziliśmy czas na świeżym powietrzu i byliśmy w kinie na przedpremierowym seansie pt. "Potworna rodzinka 2".

DZIEŃ DRUGI- 15.02.2022 /wtorek/

Rozpoczęliśmy go od tworzenia kroniki zimowiska. Potem pojechaliśmy na rewelacyjny plac zabaw do Parku Oruńskiego. Po obiedzie wybraliśmy się do muzeum, gdzie z zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę starych zabawek. Niektóre miały ponad 100 lat. Pospacerowaliśmy po Głównym Mieście i pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

DZIEŃ TRZECI - 16.02.2022 /środa/
Byliśmy w Multikinie na filmie pt. "Wiki i jej sekret" o przyjaźni dziewczynki z wilkiem. Niejednemu z nas pociekła łza ze wzruszenia. Po powrocie do szkoły bawiliśmy się na balu. Zawitał do nas prawdziwy pan fotograf i zrobił pamiątkowe zdjęcia w strojach karnawałowych. To był kolejny udany dzień, pomimo braku śniegu 🙂.
DZIEŃ CZWARTY - 17.02.2022 /czwartek/
Dzień byrsztynowy. Przedpołudnie upłynęło nam m.in. na czytaniu legendy o powstaniu bursztynu, obejrzeniu filmu edukacyjnego o złocie Bałtyku, poznaniu właściwości jantaru (pocieraliśmy bursztyn o wełniany sweter i próbowaliśmy przyciągać nim skrawki papieru). Oglądaliśmy biżuterię wykonaną z bursztynu. Potem graliśmy i bawiliśmy się na sali gimnastycznej. Wielką frajdę sprawiła nam zabawa w 4 pory roku🙂. Po obiedzie byliśmy na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Inkluzji w Bursztynie i inne ciekawe wystawy przyrodnicze. To był dzień pełen wrażeń!
DZIEŃ PIĄTY - 18.02.2022 /piątek/
Wszystko, co dobre, szybko się kończy. W ostatnim dniu spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu. Odwiedziła nas także Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, z którą m.in. dekorowaliśmy muszelki i kamyki - pamiątki z naszego zimowiska. Po południu byliśmy w Muzeum Iluzji DeJa Vu. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nam pamiątkowe zdjęcia i słodkości.