fitklasa-program-dla-klas-0-3-204634.jpg [miniatura]

FitKlasa - PROFILAKTYKA - ZDROWIE

W roku szkolnym 2020/2021 w ramach zajęć gimnastyki korekcyjnej realizowany będzie program pt. "FitKlasa". W zajęciach programu mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas 0-3.

CEL GŁÓWNY

Umacnianie potencjału zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

CELE SZCZEGÓŁOWE

1. Poprawa sprawności krążeniowo – oddechowej poprzez zwiększenie poziomu wysiłków o umiarkowanej i średniej intensywności (wysiłek tlenowy) – redukcja ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych.
  2. Zwiększenie siły gorsetu mięśniowego służące kształtowaniu prawidłowej postawy ciała – redukcja ryzyka rozwoju chorób narządu ruchu.
  3. Poprawa zdolności motorycznych poprzez zwiększenie poziomu ćwiczeń ogólnousprawniających – kształtowanie możliwości ruchowych oraz redukcja ryzyka urazów.
  4. Zwiększenie wiedzy dzieci na temat związku aktywności fizycznej ze zdrowiem – kształtowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za zdrowie.

Kwalifikacja dziecka do udziału w programie odbywa się na podstawie zgody rodzica.

Program rekomenduję wszystkim dzieciom klas 0-3 i ich Rodzicom.

Małgorzata Perzyna - Dyrektor szkoły

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROGRAMIE.

Poniżej do wydrukowania dla dziecka fitnotes i fitkalendarz.