1 września 2020 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021

Uroczystość (w trzech turach dla 3 grup uczniów) rozpoczęła się od hymnu państwowego, następnie głos zabrała Dyrektor SzkołyPani Małgorzata Perzyna, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, pedagogów oraz zaproszonych gości. Dyrektor przedstawiła organizację roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny, przypominając wszystkim o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

Radosne powitania, uśmiechy i entuzjazm długo wyczekiwanych spotkań przeplatały się z nutką niepewności i ciekawości, co przyniesie nowy rok szkolny. Reprezentanci klasy 6 B pod opieką wychowawcy/n-la języka polskiego - Pani Mileny Misztal przypomnieli zgromadzonym o 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Zaprezentowali również program artystyczny w duchu poezji patriotycznej.