🥀Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona - Kazimierza Sołtysika. Wszyscy z dumą wzięliśmy w nim udział.
🥀Nasz patron to postać wyjątkowa - dziennikarz, żołnierz, nauczyciel języka polskiego, dyrektor Szkoły Średniej Macierzy Szkolnej w Gdańsku, rzeczoznawca ds. szkolnictwa przy Komisariacie Generalnym RP w Wolnym Mieście Gdańsku, działacz Gdańskiego Okręgu ZHP, Patriota.
20 marca 1965 r. Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku przyjęła imię Kazimierza Sołtysika.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
🥀Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Perzyna, przybliżyła nam historię hymnu szkoły, którego tekst wyłoniony został w drodze konkursu z okazji 60-lecia szkoły w kwietniu 2022 r., podkreślając, że "Hymn szkoły to symbol, to budowanie tożsamości środowiska szkolnego, budowanie społeczności obywatelskiej". Dwie tablice pamiątkowe Kazimierza Sołtysika, odsłonięte podczas tych obchodów, to efekt współpracy z IPN w Warszawie.
🥀Występ Uczniów był żywym filmem prezentującym życiorys naszego Patrona. Wartość edukacyjną dopełnił śpiew Chóru.
🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞
🥀Tę piękną lekcję historii przygotowała wraz z Uczniami pani Małgorzata Staniszewska - nauczyciel historii przy wsparciu nauczycieli - pani Stanisławy Berenthal i pana Jarosława Bazylewicza - prowadzących Chór Szkolny oraz pani Anny Kloska, odpowiedzialnej za piękną dekorację.
❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤🌷❤
Dziękujemy! Jesteśmy dumni, że moglibyśmy być częścią tego wydarzenia.