Biblioteka szkolna „Misiolandia”

Biblioteka zaprasza w następujących godzinach:

• Poniedziałek 7.45 – 13.35
  • Wtorek 7.45 – 14.00
  • Środa – dzień prac wewnętrznych (gromadzenie, opracowywanie, prace konserwatorskie zbiorów, dokształcanie)
  • Czwartek 7.45 – 14.00
  • Piątek 7.45 –8.00 ; 8.50-14.30

Biblioteka szkolna zajmuje dwa integralne pomieszczenia:

• Czytelnia wyposażona jest w dwadzieścia miejsc do pracy przy stolikach, trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu , telewizor, odtwarzacz wideo i DVD oraz kserokopiarkę. To miejsce do nauki, odpoczynku oraz rozwijania zainteresowań. Tutaj można skorzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism i innych materiałów przygotowanych przez nauczycieli dla uczniów.
  • Drugie pomieszczenie to wypożyczalnia. Zapewnia uczniom wypożyczenie wszystkich omawianych na języku polskim lektur obowiązkowych. Pozostałe książki, ułożone działami, to powieści przygodowe, obyczajowe, historyczne, baśnie oraz bajeczki i wierszyki dla najmłodszych. Osobny dział stanowią książki popularnonaukowe, pedagogiczne oraz księgozbiór regionalny, dotyczący Gdańska i okolic. Księgozbiór podręczny stanowią wydawnictwa informacyjne – encyklopedie, słowniki językowe oraz z różnych dziedzin wiedzy, albumy, atlasy. Cały księgozbiór liczy przeszło 12 000 książek, stale powiększany zgodnie z potrzebami edukacyjnymi, zainteresowaniami i prośbami czytelników. Nowe egzemplarze pochodzą z zakupów własnych, ale także z darów od naszych czytelników. Serdecznie za nie dziękujemy! Czytelnik, jeśli nie znajdzie u nas poszukiwanej książki, zawsze otrzyma informację, w której filii Biblioteki Publicznej w Gdańsku jest ona dostępna. Biblioteka komputeryzowana jest przy pomocy programu Biblioteka firmy ProgMan. W pracach bibliotecznych pomaga grupa zaangażowanych uczniów z starszych klas oraz łącznicy klas z biblioteką.

Biblioteka aktywnie promuje wiedzę i kulturę. W coroczny plan pracy wpisane są różnorodne imprezy i programy. O wszystkich wydarzeniach bibliotecznych informuje wisząca przy drzwiach tablica. W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia, w lutym Światowy Dzień Kota a 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Każdego roku ważnym wydarzeniem jest uroczystość Pasowania na Czytelnika pierwszoklasistów. Szkolne „mole książkowe” biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Program głośnego czytania „Wspólnie czytamy lektury” pomaga uczniom przygotować się do lekcji języka polskiego. Dzieci z klas drugich i trzecich przez cały rok walczą o tytuł „Mistrza Ortografii”. W bibliotece organizowane są też okolicznościowe gazetki, wystawy i inne konkursy czytelniczo-plastyczne. Najlepsi czytelnicy otrzymują na koniec roku dyplomy.

pliki do pobrania