dzien-drzewa-223807.jpg [miniatura]

Dzień Drzewa

10 października to Dzień Drzewa. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta. Koordynatorkami szkolnymi były nauczycielki: przyrody - Małgorzata Dobosz, wychowawca świetlicy - Grażyna Sałek i bibliotekarz - Iwona Szyler we współpracy z Anną Turowską – n-lem informatyki.

Gazetka w holu głównym szkoły pozwoliła każdemu zapoznać się z historią tego dnia. Artystycznych wrażeń dostarczyły, wykonane różnymi technikami, prace plastyczne pani Grażyny - „Umierająca wierzba na Kaszubach”.

Z okazji jubileuszu 60-lecia placówki, w klasach starszych, przy użyciu aplikacji Mentimeter, została przeprowadzona sonda pod tytułem: „Lubię moja szkołę ponieważ…”. Wydrukowane wypowiedzi uczniów ozdobiły różnokolorowe liście dębu - drzewa długowiecznego i mocarnego (możecie je podziwiać w czytelni). Jest sporo powodów, za które lubicie swoją szkołę i mamy nadzieję, że tak będzie przez kolejne lata. Serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie miłe słowa!

Uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody poznawali drzewa rosnące na terenie szkoły. Odrysowywali ich korę, obserwowali ich charakterystyczne cechy. Na karcie pracy zapisywali swoje spostrzeżenia oraz rysowali sylwetkę wybranego gatunku. Nie mogło również zabraknąć tematycznej literatury. Przedszkolaki poznały książkę P. Carnavasa „Ostatnie drzewo w lesie”, a dzieci z klas 1-3 - „Drzewo” R. Mattioli. Wykonywały również prace plastyczne. Klasy trzecie obejrzały tematyczną prezentację, a ponieważ wirus nie pozwolił nam na wyprawę…. drzewa „przyszły” do klas. Zebrane owoce, liście, kora, umieszczone w bezpiecznych przezroczystych koszulkach, pozwoliły na poznanie wielu gatunków z okolicznych parków i lasów.

Pamiętajmy! Każde drzewo się liczy!