Europejski Dzień Języków w naszej szkole!

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 roku. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Europy, aby podkreślić jak ważna jest znajomość języków obcych i jakie przynosi nam korzyści. Ktoś kiedyś trafnie powiedział, że „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Jeśli znasz języki, to świat stoi przed Tobą otworem.

Nasza szkoła od wielu lat również przyłącza się do obchodów tego wyjątkowego święta. W tym roku uczniowie klas 4-8 brali udział w kiermaszu różnorodności. Każda klasa przygotowała stoisko tematyczne dotyczące wybranego kraju. Znalazły się tam pamiątki z wakacji, charakterystyczne budowle, flagi, gry edukacyjne menory oraz tradycyjne dania i przysmaki.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, a nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i współpracę!

Koordynatorami przedsięwzięcia były nauczycielki:

Agata Kossakowska – Bukis – przewodnicząca zespołu przedmiotowego n-li języków obcych, n-l języka angielskiego,

Karolina Biesek – n-l języka angielskiego,

Marta Mażewska – n-l języka angielskiego,

Iwona Bogusławska – n-l języka niemieckiego,

Anna Kloska - n-l plastyki, wychowania fizycznego.