inauguracja-roku-szkolnego-2022-2023-w-miedzyszkolnym-punkcie-nauki-jezyka-ormianskiego-przy-sp58-371903.jpg [miniatura]

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Międzyszkolnym Punkcie Nauki Języka Ormiańskiego przy Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku

W dniu 11 września 2022 r. o godz. 12.00 /niedziela/ nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów „Szkoły Ormiańskiej”. Dyrektor Małgorzata Perzyna skierowała do Uczniów i ich Rodziców oraz Nauczycieli słowa powitania wraz z życzeniami na nowy rok szkolny.

Pani Dyrektor zwróciła uwagę zebranym, iż rok szkolny 2022/2023 jest Rokiem Jubileuszu 10-lecia powstania Międzyszkolnego Punktu Nauki Języka Ormiańskiego przy Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku. Cała społeczność „Szkoły Ormiańskiej” wkracza w rok obchodów jubileuszowych.

Podczas dzisiejszej uroczystości Uczennice i Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny w duchu poezji patriotycznej, który przygotowywali od dnia 01 września br. pod czujnym okiem nauczycielek języka ormiańskiego Pań Gayane Hakobyan i Ashkhen Simnonyan. Spotkanie miało charakter podniosły. Wszyscy uczniowie z dużym przejęciem i zaangażowaniem odśpiewali hymn państwowy Armenii, recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.