Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pt. „Zwierzaki z recyklingu” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

Celem konkursu jest szerzenie świadomości na temat ciekawych sposobów ponownego użycia odpadów przeznaczonych do recyklingu. Tworzy to również wspaniałą okazję do rozwijania wyobraźni, kreatywności i sprawności manualnej. Zdobywanie tych umiejętności jest niezwykle cenne, zwłaszcza jeśli idzie w parze z troską o środowisko i pogłębianiem świadomości ekologicznej.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie rzeźby przestrzennej dowolnego zwierzaka przy użyciu odpadów przeznaczonych do recyklingu, czyli np. butelki plastikowe po napojach typu PET, butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, folie opakowaniowe, puszki aluminiowe po napojach, butelki szklane po napojach, opakowania z kartonu (odpady powinny być pozbawione zanieczyszczeń).

Zróbcie z nami swojego unikatowego zwierzaka! Czekają na Was atrakcyjne nagrody.

Czas nadsyłania prac do 22 marca. Szczegóły konkursu w regulaminie.