Dnia 23 czerwca 2022 r.  pożegnaliśmy Absolwentów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

pozegnanie-absolwentow-366605.jpg [miniatura]

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły – Pani Małgorzata Perzyna, która podziękowała uczniom za godnie reprezentowanie szkoły w konkursach wiedzy i w zawodach sportowych, a także tym, którzy dzięki swojemu charytatywnemu działaniu nieśli dobro na rzecz drugiego człowieka.

Niezwykle podniosłym punktem uroczystości było ślubowanie Absolwentów. Gospodarze klas ósmych oraz ich zastępcy, w asyście sztandaru, złożyli ślubowanie.

Długo wyczekiwanym przez uczniów momentem było odebranie świadectw z wyróżnieniem, którzy dzięki ciężkiej pracy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz przedstawienie uczniów, którzy uzyskali tytuł Laureata i Finalisty w konkursach przedmiotowych oraz uzyskali znaczące miejsca w zawodach sportowych.

W roku szkolnym 2021/2022 takie wyróżnienie otrzymali:

1. Tymon Lipiński – laureat II miejsca VIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o św. Janie Pawle II, Dominika Kosińska i Karolina Rafińska, które otrzymały tytuł finalisty z wyróżnieniem w wymienionej olimpiadzie. Opiekunem uczniów był ks. Jakub Wojewódka.
  1. Tymon Lipiński, Dominika Czajkowska i Karolina Rafińska – finaliści wojewódzko-metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „Ewangelia wg św. Łukasza” w kat. szkół podstawowych klas VII – VIII. Opiekunem uczniów był ks. Jakub Wojewódka.
  1. Bartosz Szychta – laureat II miejsca w konkursie fotograficznym „Polskie Państwo Podziemne na Pomorzu” oraz Dominika Kosińska, która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Opiekunem uczniów był p. Tomasz Groch.
  1. Pola Korbus – uczennica, która uzyskała wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Języka Angielskiego.  Opiekun: p. Karolina Biesek.
  1. Dominika Czajkowska (I miejsce), Laura Tadaj oraz Wojciech Krajewski - laureaci szkolnego konkursu „Poliglota klasy 8”. Opiekunami były panie: Sabina Malinowska i Karolina Biesek.
  1. Marcel Gaczoła, Mikołaj Kusio (I miejsce), Mateusz Chiliński, Szymon Reszka (II miejsce), Kacper Walaska oraz Jakub Melzacki (III miejsce) – zwycięzcy szkolnego turnieju „Piłkarskie Dwójki”. Opiekunami byli: p. Magdalena Siódmiak i p. Michał Modelski.
  1. Klasa 8b, która zajęła III miejsce w Szkolnym Turnieju Pochodnie, o przechodni puchar Dyrektora Szkoły. Opiekun: p. Magdalena Siódmiak.
  1. Klasa 8c, która zajęła I miejsce w Szkolnym Turnieju Pochodnie, o przechodni puchar Dyrektora Szkoły. Opiekun: p. Magdalena Siódmiak.

Docenieni zostali także uczniowie, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działalność artystyczną.

1. Lamia Petsch, Michalina Lubocka, Dominika Kosińska i Anna Sołowiej – uczennice, które szczególnie zaangażowały się w pracę twórczą grupy teatralnej "Performatywny Sołtysik" pod opieką p. Agnieszki Tarwackiej-Dama.
  1. Pola Korbus, Laura Tadaj, Łucja Piekło, Urszula Jodko-Bronk oraz Tymon Lipiński – którzy szczególnie zaangażowali się w wydarzenia artystyczne na rzecz szkoły. Opiekunami byli p. Stanisława Berenthal oraz p. Jarosław Bazylewicz
  1. Zofia Palińska – która reprezentowała naszą społeczność szkolną w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU - RESPECT MATTERS - SZACUNEK MA ZNACZENIE, którego realizatorem na świecie jest Fundacja firmy WNS GLOBAL SERVICES  - wieloletni partner edukacyjny Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika oraz sponsor. Koordynatorem projektu była pani Milena Misztal, opiekunem merytorycznym – pani Agnieszka Tarwacka-Dama.

Podziękowania skierowane zostały także  do uczniów, którzy  szczególnie zaangażowali się w działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego w latach 2019-2022:

• Karolina Rafińska - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego,
  • Tymon Lipiński – zastępca Samorządu Uczniowskiego,
  • Maura Natkańska - członkini prezydium oraz do opiekunów: p. Karoliny Biesek, p. Magdaleny Siódmiak i p. Anną Kloski.

Słowa wdzięczności słynęły w kierunku tych, którzy pełnili służbę w poczcie sztandarowym i godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 58 im. K. Sołtysika w Gdańsku:

Tymona Lipińskiego – chorążego pocztu, Maury Natkańskiej, Łucji Piekło a także Urszuli Jodko-Bronk – asysty pocztu. Wyżej wymienione osoby pełniły wzorową służbę w Poczcie Sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku.

Kolejną dumą naszej szkoły są  stypendyści. Uchwałą Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku z dnia 14 czerwca 2022 r. stypendium za wyniki w nauce otrzymał Wojciech Krajewski z klasy 8b, który uzyskał wzorowe zachowanie, a średnia jego wyników w nauce wyniosła  5,72.

Wśród zgromadzonych, został wyróżniony uczeń, który otrzymał 100% frekwencję - Bartosz Szychta z klasy 8 A.

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku jest przyznanie TYTUŁU – „ABSOLWENT ROKU” – dla wybitnej uczennicy/wybitnego ucznia, Absolwenta Naszej szkoły. Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać uczeń kończący Szkołę Podstawową.

Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 14.06. 2022 r. Tytuł „ABSOLWENT ROKU” otrzymali  następujący uczniowie:

• Karolina Rafińska, uczennica klasy 8b
  • Tymon Lipiński z klasy 8 C.

Gratulujemy!

Wszystkim Absolwentom życzymy powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji, ambitnych planów, realizacji marzeń. Jesteście dumą Naszej Szkoły! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Myślcie o nas życzliwie!