Dnia 22 czerwca 2023 r.  pożegnaliśmy Absolwentów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły – Pani Małgorzata Perzyna, która podziękowała uczniom za godnie reprezentowanie szkoły w konkursach wiedzy i w zawodach sportowych, a także tym, którzy dzięki swojemu charytatywnemu działaniu nieśli dobro na rzecz drugiego człowieka.

Niezwykle podniosłym punktem uroczystości było ślubowanie Absolwentów. Gospodarze klas ósmych oraz ich zastępcy, w asyście sztandaru, złożyli ślubowanie.

Długo wyczekiwanym przez uczniów momentem było odebranie świadectw z wyróżnieniem, którzy dzięki ciężkiej pracy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz przedstawienie uczniów, którzy uzyskali tytuł Laureata i Finalisty w konkursach przedmiotowych.

W roku szkolnym 2022/2023 takie wyróżnienie otrzymali:

• Katarzyna Klechowicz – Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. Opiekun: p. Andżelika Bukowska.
  • Katarzyna Klechowicz – Laureat Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Opiekun: p. Iwona Szyler
  • Maja Skotak – Finalistka Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Opiekun: p. Iwona Szyler

Docenieni zostali także uczniowie, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działalność artystyczną.

• Nadia Majcherek, Wiktoria Stanke, Angelika Żebrowska – uczennice, które szczególnie zaangażowały się w pracę twórczą grupy teatralnej "Performatywny Sołtysik" pod opieką p. Agnieszki Tarwackiej-Damy.
  • Julia Zalewska – uczennica, która szczególnie zaangażowała się w zajęcia taneczne dla  uczniów z klas I-III pod opieką p. Zofii Jaśniak.

Słowa wdzięczności słynęły w kierunku tych, którzy pełnili służbę w poczcie sztandarowym i godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 58 im. K. Sołtysika w Gdańsku:

Heleny Karczewskiej a także Julianny Kuleszy – asysty pocztu. Wyżej wymienione osoby pełniły wzorową służbę w Poczcie Sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku.

Kolejną dumą naszej szkoły są  stypendyści. Uchwałą Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku z dnia 13 czerwca 2023 r. stypendium za wyniki w nauce otrzymała Katarzyna Klechowicz z klasy 8c, która uzyskała wzorowe zachowanie, a średnia jej wyników w nauce wyniosła  5,83.

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku jest przyznanie TYTUŁU – „ABSOLWENT ROKU” – dla wybitnej uczennicy/wybitnego ucznia, Absolwenta Naszej szkoły. Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać uczeń kończący Szkołę Podstawową.

Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 13.06. 2023 r. Tytuł „ABSOLWENT ROKU” otrzymali  następujący uczniowie:

• Katarzyna Klechowicz – uczennica klasy 8c
  • Julianna Kulesza – uczennica klasy 8c

Gratulujemy!

Uroczystość zakończył spektakl improwizowany pt. „Granice i Mury”, który powstał w trakcie realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Szkolny Teatr Dokumentalny”, prowadzonej przez p. Agnieszkę Tarwacką-Damę i p. Magdalenę Pietrzyk.

Wszystkim Absolwentom życzymy powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji, ambitnych planów, realizacji marzeń. Jesteście dumą Naszej Szkoły! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Myślcie o nas życzliwie!