Dnia 29 listopada 2018r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się Konferencja Profilaktyczna „Nie toleruję przemocy. Reaguję”, podsumowująca projekt „Wiem Umiem Reaguję”. Patronat honorowy nad konferencją sprawował Senator RP Antoni Szymański oraz Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk. Wzięliśmy w niej udział jako jedna z sześciu gdańskich szkół, które zostały zaproszone do Projektu. Naszą szkołę reprezentowali: Dyrektor Szkoły – Pani Małgorzata Perzyna, pedagog szkolna – Pani Magdalena Pietrzyk oraz uczniowie klasy VIIa.

Celem konferencji było przedstawienie rezultatów pilotażowego projektu – tj. metod zapobiegania
i uświadamiania młodzieży o niebezpieczeństwach związanych z przemocą rówieśniczą. Wypracowane
w poszczególnych szkołach rozwiązania - do których zaproszeni zostali uczniowie, nauczyciele i rodzice -
w przyszłości mogą posłużyć kolejnym działaniom w znacznie większej liczbie szkół województwa pomorskiego.

Każda ze szkół została zaproszona do podzielenia się wrażeniami z przebiegu projektu. Uczennice klasy VIIa – Amelia Ryglewicz oraz Oliwia Sojke  - w swoim wystąpieniu zapoznały zebranych z przygotowaniami oraz rezultatami seminarium w naszej szkole. Na koniec twórcy filmu profilaktycznego oraz autorzy listów do sprawcy przemocy odebrali nagrody za swoje zaangażowanie. Udział w szkolnym projekcie pokazał nam,  że możemy dużo, jeśli działamy wspólnie.