Światowy Dzień Zwierząt

910 zł, ponad 50  kg karmy suchej i mokrej, zabawki – tyle udało się zebrać podczas obchodzonego w naszej szkole Światowego Dnia Zwierząt.

Obchody Światowego Dnia Zwierząt, to już wieloletnia tradycja naszej szkoły, do której bardzo chętnie włącza się cała szkolna społeczność.

13.10.2021 r. na terenie placówki można było kupić ciasta, babeczki, sałatkę grecką oraz tortillę meksykańską. Cały dochód ze sprzedaży, przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji KOTangens w Gdańsku. W tym roku, dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej, udało się uzbierać aż 910 zł.

Na sukces przedsięwzięcia złożyła się praca kilkudziesięciu osób. W akcji udział wzięli: Dyrektor SP 58 – Pani Małgorzata Perzyna, Panie Wicedyrektor: Monika Wawrzyniak i Agnieszka Tarwacka-Dama, Pani Lilla Górska wraz z klasą  2 a, Pani Karolina Olszlegier wraz z klasą  2 b, Pani Joanna Domańska wraz z klasą 3 a; Pani Aleksandra Pazikowska, Pani Zuzanna Wiśniewska, Gabrysia Kuzimińska z klasy 6 a; uczennice z klasy 7 a: Beata Szypowicz, Maja Machol, Kinga Rybak, Liwia Walaszkowska, Wiktoria Czajkowska, Zosia Mielewczyk, Wiktoria Włodarczyk, Svitlana Matviichuk; uczennice z klasy 7 b: Luiza Tadaj, Julia Hoga, Wiktoria Makowiecka; uczniowie z klasy 7 c: Helena Karczewska, Szymon Chudyba, Julianna Kulesza, Kasia Klechowicz oraz uczniowie z klasy 8 c: Julia Szynkowska, Tymon Lipiński oraz Maura Natkańska. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy wsparli dzieci i młodzież w pieczeniu ciast.

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym w dzień wspominania św. Franciszka – patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Patron wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń.

Koordynatorem akcji była Pani Milena Misztal.