W poniedziałek w dniu 25 marca 2019 r. o godz. 12.oo w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku przy ul. Skarpowa 3 rozpoczęła się uroczystość, która przebiegała dwuetapowo. Pierwsza odsłona, to oddanie do użytku sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym po przeprowadzonym remoncie i przebudowie zaplecza sportowego. Druga odsłona, to oddanie do użytku nowo utworzonych pracowni przedmiotowych: chemiczno – fizycznej i dwóch pracowni informatycznych.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli i zaszczycili swoją obecnością:

  • Pan Piotr Kowalczuk - Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska
  • Pani Teresa Wasilewska - Radna Miasta Gdańska
  • Pani Anna Golędzinowska - Radna Miasta Gdańska
  • Pan Piotr Dzik - Radny Miasta Gdańska
  • ks dr Bartłomiej Stark - Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku
  • Pan Grzegorz Kryger - Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska
  • Pani Alicja Unterschuetz – z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców w SP 58
  • Pan Krzysztof Nakielski i Pan Mateusz Kasicki - Przedstawiciele wykonawcy prac remontowych - firmy ELKOR

Uroczystość rozpoczęła się w holu tuż przed głównym wejściem do obiektu sportowego, tak obwieszcza napis na drzwiach, w których na całą ich szerokość rozciągnięta została czerwona wstęga.

Dyrektor Małgorzata Perzyna serdecznie przywitała zaproszonych gości oraz uczniów i nauczycieli. Odświętna atmosfera widoczna była od progu szkoły, a nawet od bram wjazdowych na jej posesję. Uczniowie w strojach galowych w rękach trzymali kolorowe balony, a napis „Witamy gości” 25.03.2019 r. widniejący na tablicy podkreślał wagę dzisiejszego dnia.

Po przywitaniu, prowadząca uroczystość – uczennica Martyna Wasilewska zaprosiła gości do oficjalnego przecięcia wstęgi. Decydującego przecięcia wstęgi dokonali:

Pan Piotr Kowalczuk - Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, Pani Małgorzata Perzyna – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku oraz przedstawiciele Uczniów: Zosia Mielewczyk – kl. IVA i Jacek Karczewski – kl. IV C.

Obiekt sportowy prezentuje się okazale. Wszystko nowe, pięknie zaaranżowane. Zaplecze sportowe: szatnie, prysznice oraz toalety zrobiły na gościach wrażenie. Zachwycały nowoczesnym designem i aranżacją. Słów uznania i zachwytu nie było końca.

Widok wyremontowanej sali gimnastycznej zapierał dech w piersiach. „Świetnie, super, fantastycznie, gratulujemy!” To słowa najczęściej padające z ust gości.

W sali gimnastycznej uczniowie zajęli swoje miejsca. Prowadząca Martyna Wasilewska ponownie poprosiła dyrektor Małgorzatę Perzyna do zabrania głosu. W ręku dyrektora szkoły widoczny był duży złoty klucz z czerwoną wstążką, na którym zawieszonych było wiele kluczy.

Dyrektor Małgorzata Perzyna przed przekazaniem kluczy przedstawiła wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego uczących w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

Indywidualne sukcesy nauczycieli są imponujące. Na podkreślenie zasługuje dorobek sportowy Pani Moniki Kowalskiej – byłej Mistrzyni Świata, Polski w tańcu sportowym w stylu freestyle, Pani Moniki Wawrzyniak: wielokrotnej Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski w rzucie dyskiem L-A, Pana Marcina Wójcika – wielokrotnego Mistrza i Wicemistrza  Polski w motokrosie, trenera kadry narodowej w tej dyscyplinie, Pana Michała Modelskiego 10 – ciokrotnego Mistrza Polski w wieloboju lekkoatletycznym oraz wielokrotnego reprezentanta kraju w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Obecnie Pan Michał Modelski jest trenerem kadry Polski w lekkiej atletyce. Zawodniczka Pana Michała – Pani Anna Kiełbasińska wraz z drużyną zdobyła złoty medal dla Polski w Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow w dniu 03 marca 2019 r.

Po przedstawieniu sylwetek nauczycieli wychowania fizycznego dyrektor szkoły na ręce wicedyrektor Magdaleny Siódmiak – nauczyciela wychowania fizycznego złożyła symboliczny klucz do pomieszczeń całego obiektu sportowego. Wicedyrektor Magdalena Siódmiak wraz z Michałem Modelskim
w imieniu wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego podziękowali Pani Dyrektor Małgorzacie Perzyna za stworzenie nowoczesnego miejsca do pracy z uczniami i w dowód uznania wręczyli przepiękny bukiet kwiatów.

Następnie uczennica klasy 8a Aleksandra Tomczak w imieniu wszystkich uczniów szkoły złożyła deklarację odpowiedzialności za poszanowanie nowego obiektu oraz zobowiązanie do kształtowania prozdrowotnych i sportowych postaw wśród uczniów. Ola odczytała deklarację w asyście Mateusza Chojnowskiego i Arkadiusza Ościka – uczniów klasy 3B oddziałów gimnazjalnych, którzy zostali powołani do Młodzieżowej Kadry Polski w curlingu, a podczas tegorocznego Zimowego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie zajęli bardzo wysokie 4 miejsce.

Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie sali gimnastycznej, którego dokonał ks. dr Bartłomiej Stark – Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla, do której należy szkoła.

Podczas uroczystości głos zabrał Pan Piotr Kowalczuk – z-ca Prezydenta Miasta Gdańska. Pogratulował społeczności szkolnej nowo oddanego obiektu, a Pani Dyrektor zaangażowania w dążeniu do ukończenia prac remontowych. Uczniom życzył wielu sukcesów sportowych, kształtowania postaw dzieci i młodzieży w duchu sportowej rywalizacji fair – play oraz współzawodnictwa w oparciu o grę zespołową.

Radna Miasta Gdańska Pani Anna Golędzinowska również zabrała głos, gratulując pięknego obiektu sportowego. Podziękowała za zaproszenie oraz możliwość wspólnego uczestnictwa w tej pięknej uroczystości.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez Panią Monikę Kowalską. Uczennica klasy 7b – Martyna Pietrusik w indywidualnym pokazie tanecznym zaprezentowała swoje umiejętności, które na co dzień doskonali pod okiem Pani Moniki w Akademii Fitness Aleksandry Kobielak.

Uczennice klasy 5c – której Pani Monika Kowalska jest wychowawcą oraz n-lem wychowania fizycznego zaprezentowały radosny taniec grupowy.

Na koniec pierwszej części uroczystości na środek boiska zaproszono Pana Piotra Kowalczuka – z-cę Prezydenta  Miasta Gdańska, który podrzutem piłki w symboliczny sposób rozpoczął mecz koszykówki w nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku.

Kolejna część uroczystości, to przejście do nowoutworzonych pracowni przedmiotowych.

W jako pierwszych wstęgę przecięto w dwóch pracowniach informatycznych. Nowoczesna aranżacja, sprzęt multimedialno – informatyczny zrobił ogromne wrażenie. Następnie goście przeszli do pracowni chemicznej. Tu również czerwona wstęga zatrzymała gości w progu. Przecięcia dokonali przybyli goście w asyście uczniów. Pan Grzegorz Kryger – z-ca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku nie ukrywał swojego zachwytu. Skierował do dyrektora szkoły wiele słów uznania za nowoczesne wyposażenie, całokształt estetyki pomieszczeń.
Pan Dyrektor Kryger odbył rozmowę z wykonawcami firmy Elkor dopytując o szczegóły w sprawie standardu wyposażenia szkoły podczas dostosowywania szkół podstawowych w związku z wprowadzeniem reformy oświaty.

Na tym uroczystość zakończyła się.

Dyrektor szkoły zaprosiła przybyłych gości na spotkanie w kameralnym gronie.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania Wicedyrektorom, Nauczycielom wychowania fizycznego, Pracownikom administracji i obsługi za ogromne zaangażowanie i współpracę z dyrektorem w przygotowaniach  do uroczystości oddania do użytku sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym oraz trzech pracowni przedmiotowych w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

Więcej zdjęć w galerii