Uroczyste pożegnanie Absolwentów

Niełatwe są chwile rozstania, zwłaszcza w tak trudnych okolicznościach. Moment opuszczenia szkolnych murów to szczególna chwila nie tylko dla Uczniów, ale również dla Grona Pedagogicznego.

Dnia 25 czerwca o godzinie 16.00 pożegnaliśmy klasy ósme Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku. W trakcie uroczystości nie zabrakło chwil wzruszeń i słów podziękowań dla Nauczycieli i Rodziców. Pani Dyrektor – Małgorzata Perzyna – zwracając się do Absolwentów podkreśliła, że czas ich edukacji w szkole podstawowej przypadł na chwile trudne, związane z nieustanną zmianą – reformą edukacji, czasem pandemii. Jednak wyraziła swoje uznanie dla tego, jak poradzili sobie, docierając do końca tego etapu. Jednocześnie podziękowała Nauczycielom, którzy towarzyszyli klasom ósmym, niemal od zerówki aż po klasę ostatnią, za włożony trud, by wykształcić Absolwenta gotowego podjąć nowe wyzwania. Natomiast Rodzicom – za wspieranie szkoły w trudach codziennego kształcenia ich pociech.

Wielu uczniów otrzymało z rąk Pani Dyrektor podziękowania, dyplomy i nagrody za osiągnięcia naukowe oraz aktywny udział w życiu szkoły. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Michał Młynarski – uczeń klasy 8a; Szymon Górski, Tomasz Grabicki, Blanka Humienna, Kamil Jackiewicz, Martyna Pietrusik, Barbara Skowron – uczniowie klasy 8b. Ponadto za wybitne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich, promocję szkoły podczas koncertu dla wybitnych przedstawicieli świata medycznego na Pomorzu, koncertów kolęd, koncertów patriotycznych oraz uświetnianie uroczystości szkolnych występami artystycznymi nagrodę otrzymała Lucyna Gancarczyk (8a). Za aktywny udział w występach Szkolnego Chóru także zostali docenieni: Natalia Grala, Artur Karczewski, Kaja Karpińska, Julianna Klimek, Michał Młynarski, Amelia Ryglewicz, Oliwia Sojke oraz Agnieszka Ziółkowska (8a)

Za wybitne osiągnięcia sportowe została nagrodzona Martyna Pietrusik. Finalistką Wielkiego Maratonu Czytelniczego została Blanka Humienna. Z kolei dyplom za zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Plastyczno – Językowym otrzymały: Oliwia Sojke (8a) i Blanka Humienna. Natomiast za aktywność i pracę w Samorządzie Uczniowskim pamiątki otrzymali uczniowie klasy 8b: Barbara Skowron, Kamil Jackiewicz, Wiktoria Kietlińska, Blanka Humienna i Martyna Pietrusik.

Do tradycji naszej szkoły należy również przyznanie tytułu i wręczenie nagrody Absolwentowi Roku. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 18 czerwca 2020 roku tytuł Absolwenta Roku 2019/2020 uzyskała Martyna Pietrusik.

Uroczystość zakończył występ klas siódmych oraz filmowa niespodzianka przygotowana przez młodsze roczniki. Mamy nadzieję, że Absolwenci zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym młody człowiek zawsze może liczyć na pomoc Nauczycieli i Dyrekcji