Wizyta studyjna w Muzeum „Stutthof” w Sztutowie

W dniu 1 października br. uczniowie klas ósmych odbyli wizytę studyjną w Muzeum „Stutthof” w Sztutowie.

Celem wyjazdu było poszerzenie wśród uczniów wiedzy historycznej na temat ciężkiego życia więźniów w obozie koncentracyjnym i okrucieństwa hitlerowców w czasie II wojny światowej. Najważniejsze miejsca przedstawił przewodnik, który w niezwykły sposób ukazał dzieje obozu. Młodzież uczciła pamięć pomordowanych minutą ciszy, złożeniem wieńca i zapaleniem znicza przy krematorium.

Po zwiedzaniu obiektów, w małym kinie przy muzeum, odbyła się projekcja dwóch filmów dokumentalnych. Dotyczyły one wyzwolenia obozu w 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej i relacji z procesu hitlerowskich zbrodniarzy. Wycieczka do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof była bardzo pouczającym przeżyciem i żywą lekcją historii.