oferta-programowa-dla-rodzicow-105987.jpg

Rodzice/Prawni Opiekunowie Uczniów SP58 w Gdańsku

Rekomenduję Państwu ofertę programową "Poradni Zdrowego Życia" w zakresie profilaktyki uzależnień cyfrowych.
W załączeniu List Pani Aleksandry Dulkiewicz - Prezydent Miasta Gdańska, która żywi ogromną nadzieję, że oferta z zakresu promocji higieny cyfrowej i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń cyfrowych będzie skutecznym narzędziem do walki z uzależnieniem wśród naszych najmłodszych - uczniów gdańskich szkół.
Zachęcam do udziału w programie wszystkich tych Rodziców, którzy dostrzegają u swoich dzieci niżej wymienione symptomy uzależnienia od urządzeń cyfrowych.

Z poważaniem,
Małgorzata Perzyna
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku

Drodzy Rodzice,
Oferujemy program profilaktyki uzależnień behawioralnych (cyfrowych) – dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat, program opiera się na maksymalnie trzech spotkaniach odbywających się w dwutygodniowych odstępach, skierowanych do dzieci i rodziców. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do skorzystania z oferty programu „Poradnia Zdrowego Życia”.

Jeżeli:
 Macie obawy, że Wasze dziecko zbyt wiele czasu poświęca na korzystanie z komputera czy telefonu,
 Niepokoi Was zachowanie dziecka gdy próbujecie ten czas ograniczyć,
 Zauważacie, że dziecko zaniedbuje obowiązki i ciężko Wam się porozumieć,
 W ostatnim czasie zmieniło się jego zachowanie, co także wzbudza Wasz niepokój,
 Próbowaliście różnych sposobów, które okazały się mało skuteczne
.
Poradnia Zdrowego Życia to program prowadzony przez dedykowanych specjalistów (w tym psychologów i psychoterapeutów), mających doświadczenie z zakresu profilaktyki lub terapii uzależnień. Pomoc uzyskuje zarówno dziecko, jak również rodzic, który ma możliwość skorzystania z bezpłatnych spotkań szkoleniowych wzmacniających kompetencje rodzicielskie. Program jest bezpłatny, maksymalny czas jego trwania wynosi 4 tygodnie (praca z dziećmi/młodzieżą).
Spotkania rodzin ze specjalistami mogą odbywać się on- line lub w siedzibie naszego Ośrodka.

Zapraszamy do kontaktu!
Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień