Dnia 21.06.2022 r. o godzinie 18:00 w „Starej Wozowni” na Górze Gradowej odbył się Bal Ósmoklasisty.

Na uroczystość przybyli nie tylko uczniowie klasy 8a, 8b, 8c oraz ich rodzice, ale także zaproszeni goście - dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika i nauczyciele. Na dziedzińcu spotkanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły – pani Monika Wawrzyniak, która w imieniu nieobecnej dyrektor szkoły – pani Małgorzaty Perzyna odczytała list skierowany do uczniów i ich rodziców. Następnie przyszli absolwenci zaprezentowali się w staropolskim tańcu – polonezie, do którego, pod względem choreograficznym, przygotowała ich pani Magdalena Siódmiak (nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawczyni 8c). Był to bardzo wzruszający moment, niejednemu rodzicowi w oczach zakręciła się łza. Kiedy już tę wyjątkową chwilę uwieczniono, zgromadzeni goście zostali zaproszeni do restauracji na obiad. Szczególną atrakcją okazały się okolicznościowe torty, wykonane dla ósmoklasistów. Popularnością cieszyła się też fotobudka, w której można było zrobić sobie „zwariowane” zdjęcia, całkowicie zmieniając swój image.

Nauczyciele i uczniowie bawili się razem na parkiecie do godziny 23:00. Wiwat Absolwenci!