27 września 2019 r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków. Głównym założeniem tego projektu jest promowanie wśród uczniów nauki języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz różnorodności kulturowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

W tym dniu, społeczność szkolna przeniosła się do takich europejskich krajów jak: Ukraina, Francja, Grecja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Dania, Rosja oraz Czechy. Było to możliwe dzięki uczniom klas IV – VII, którzy w pomysłowy i interesujący sposób przedstawili programy artystyczne, zawierające najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw. Jury przyznało po trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku - Pani Małgorzata Perzyna wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Celem projektu jest rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do nauki języków obcych. Pokazanie, jak ważna w dzisiejszych wielokulturowych czasach jest znajomość języka, kultury i obyczajów panujących w innych krajach.

Poprzez metodę projektu chcemy zachęcić dzieci i młodzież do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych. Zależy nam również na propagowaniu  zdrowego współzawodnictwa, kształtowaniu postawy szacunku wobec innych kultur.

Wyniki:

Klasy IV – V: