Egzamin Ósmoklasisty w Naszej szkole odbył się zgodnie z procedurami bez zakłóceń.

Dziękuję Wam Drodzy Uczniowie za 100% frekwencję!

/informacja z dnia 14.04.2019 r., aktualizacja 15.04.2019r./

Drodzy Ósmoklasiści,

Wypełniając swój obowiązek jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku dołożyłam wszelkich starań, aby wspólnie z Wicedyrektorami przygotować szkołę do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Konieczna była zmiana organizacji sal egzaminacyjnych na pomieszczenia o większej kubaturze, w tym sali gimnastycznej. Z uwagi na specyfikę tego pomieszczenia proszę Was drodzy uczniowie o cieplejszy strój galowy.

Czekamy na Was w szkole przy ul. Kartuska 32/34 o godz. 8.30 zgodnie z terminarzem egzaminu ósmoklasisty.

ŻYCZYMY POWODZENIA NA EGZAMINIE!

Małgorzata Perzyna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58

im. Kazimierza Sołtysika

w Gdańsku

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
(FORMUŁA OD ROKU SZKOLNEGO 2018/2019)

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:

• określa poziom wykształcenia ogólnego uczniów w zakresie obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych i zapewnia uczniowi, jego rodzicom, nauczycielom oraz władzom oświatowym informację zwrotną na temat tego poziomu wykształcenia;
  • zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.

Do egzaminu nie przystępuje uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub niepełnosprawności sprzężone, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Z przystąpienia do egzaminu może być zwolniony:

• uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawności sprzężone inne niż niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Z wnioskiem o zwolnienie występują rodzice ucznia do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek musi być pozytywnie zaopiniowany przez dyrektora szkoły;
  • uczeń, który - ze względu na szczególny przypadek losowy lub zdrowotny - nie mógł przystąpić do egzaminu ani w terminie głównym, ani w terminie dodatkowym;
  • uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiadyprzedmiotowej albo laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest zwolniony z egzaminu z tego przedmiotu.

Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty w rubryce danego przedmiotu będzie on miał wpisane słowo - odpowiednio - "zwolniony" lub "zwolniona" oraz maksymalny wynik, tj. "100%" (wynik procentowy) oraz "100" (wynik na skali centylowej).

Pierwszy egzamin (rok szkolny 2018/2019) obejmuje:

• język polski;
  • matematykę;
  • język obcy.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony będzie w terminie:

DZIEŃ

PRZEDMIOT