W dniach 6 - 9 czerwca pięćdziesięcioro uczniów klas ósmych pod opieką nauczycieli: p. M. Siódmiak, p. K.Biesek, p. I.Kamińskiej oraz ks. J.Wojewódki wzięło udział w organizowanej Zielonej Szkole do Krakowa, we współpracy z biurem turystycznym Unitur.

Doskonale zorganizowany pobyt, ciekawe programy integrujące grupę oraz łączące zabawę ze zdobywaniem wiedzy i nowych doświadczeń dostarczyły młodzieży naszej szkoły wielu niezapomnianych chwil :)

wycieczka-klas-8-362594.jpg [miniatura]

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z regionem Małopolski, uwrażliwianiem na piękno otaczającej przyrody oraz zabytków Krakowa. Wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Ojcowskiego Parku Narodowego, podziwianiem ruin zamku w Ojcowie należącego do systemu Orlich Gniazd, zwiedzaniem najbardziej znanej jaskini - Groty Łokietka oraz najsłynniejszej skały w Polsce – Maczugi Herkulesa.

Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu Krakowa: spacer Drogą Królewską wśród najpiękniejszych i najważniejszych ulic i zabytków Krakowa takich jak: Barbakan oraz mury obronne otaczające stary Kraków, Brama Floriańska wraz z ulicą Floriańską prowadzącą na Rynek Główny - największy rynek średniowiecznej Europy, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, uznawanym za jedną z najwspanialszych rezydencji renesansowych w Europie, Katedry, w której podziemiach znajdują się krypty królewskie oraz Dzwon Zygmunta, odzywający się tylko przy okazji najdonioślejszych wydarzeń. Następnie spacer po dzielnicy Kazimierz, gdzie przenikają się dwie kultury: chrześcijańska i żydowska. Ponadto zwiedziliśmy kościół Paulinów na Skałce z kryptami zasłużonych Polaków oraz dawna dzielnica żydowska z 7 synagogami i XVI wiecznym cmentarzem. Wieczorem mieliśmy możliwość podziwiania Krakowa w rejsie  statkiem.

W czasie wycieczki nie zabrakło też czasu na relaks w wielkim parku rozrywki – Energylandia, która dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i pozytywnych emocji.
W ostatnim dniu naszego wyjazdu mieliśmy możliwość zwiedzania kopalni soli w Wieliczce – jednego z najcenniejszych zabytków w Polsce, przeszliśmy trasą 20 zabytkowych komór połączonych 2 kilometrowymi chodnikami oraz podziemną ekspozycją Muzeum Żup Krakowskich.

Pobyt w Krakowie umożliwił nie tylko zapoznanie się z niezwykłym oraz bogatym dziedzictwem kulturowym Polski, ale był także wyjątkową okazją do bliższego poznania się. Rozradowane twarze uczestników wyjazdu stanowią najlepszą recenzję pobytu w Zielonej Szkole w Krakowie.