Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku wzięła udział w konkursie „Prezentacja wybranego kraju związkowego Niemiec” dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych woj. pomorskiego w roku szkolnym 2021/2022. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

Z ponad 130 prac konkursowych jury wybrało 8, które zakwalifikowały się do finału. W finałowej ósemce znalazły się uczennice naszej szkoły – Maura Natkańska i Urszula Jodko-Bronk z kl.8c, które przygotowały prezentację na temat Saksonii. Opiekunem uczennic była pani Sabina Malinowska – nauczyciel języka niemieckiego.

Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna wręczyła uczennicom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez organizatora konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 sukces-uczennic-kl-8c-w-konkursie-wojewodzkim-prezentacja-wybranego-kraju-zwiazkowego-niemiec-346904.jpg [miniatura]sukces-uczennic-kl-8c-w-konkursie-wojewodzkim-prezentacja-wybranego-kraju-zwiazkowego-niemiec-346903.jpg [miniatura]

sukces-uczennic-kl-8c-w-konkursie-wojewodzkim-prezentacja-wybranego-kraju-zwiazkowego-niemiec-346902.jpg [miniatura] sukces-uczennic-kl-8c-w-konkursie-wojewodzkim-prezentacja-wybranego-kraju-zwiazkowego-niemiec-346901.jpg [miniatura]