PRZYDATNE LINKI

STRONY PRZYDATNE DLA DZIECI, NAUCZYCIELI I RODZICÓW:

MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej

UWAGA!!

https://ebooki.nowaera.pl/  -  Darmowy dostęp do epodręczników wydawnictwa Nowa Era, wystarczy założyć konto!!!

Zasoby wirtualne lektur szkolnych:

www.math.edu.pl  - strona z zadaniami, ciekawostkami, łamigłówkami i testami matematycznymi, które mogą być przydatne przed klasówką; w zakładce Zadania są karty pracy też dla klas I-III.

www.wolnelektury.pl - strona, na której można czytać lektury, do których wygasły prawa autorskie.

www.sjp.pwn.pl – słownik języka polskiego dostępny on-line. Bardzo przydatny!

www.ortografka.pl – bardzo dobra strona do nauki ortografii. Mnóstwo ciekawych i różnorodnych gier ortograficznych. 

http://lekturysp1.blogspot.com/ – serwis poświęcony lekturom (zarówno klas I-III jak i starszych). Zawiera informacje

o książkach, ciekawostki o ich autorach, gry dydaktyczne poświęcone lekturom, fragmenty ekranizacji.

https://www.text2mindmap.com/ - strona służąca do tworzenia map myśli. Jest prosta w obsłudze i nie powinna sprawić kłopotów osobom, które nie znają języka angielskiego.

www.lubimyczytac.pl – portal społeczności owy, na którym można tworzyć własną biblioteczkę, segregować książki na wirtualnych półkach, oceniać przeczytaną lekturę, porównywać ocenę swoją i znajomych. 

www.zamiastkserowki.blogspot.com/ - strona zwłaszcza dla nauczycieli nauczania początkowego. Zawiera ciekawe gry i zabawy  integracyjne, pomysły na gry ortograficzne, matematyczne i wiele innych.

www.piktografia.pl  - strona zawierająca scenariusze, przewodniki dla nauczycieli, karty pracy programu „Gramy w piktogramy”.

www.learningapps.org – strona umożliwiająca tworzenie  gier edukacyjnych. Umożliwia układanie krzyżówek, rebusów, tworzenie gier typu „Milionerzy”.  Można korzystać z narzędzi utworzonych przez innych użytkowników.

www.nowoczesnenauczanie.pl  - samouczki dotyczące aplikacji (m.in. kahoot, padlet), warto zerknąć, ponieważ są tam też linki do innych ciekawych stron.

www.superbelfrzy.edu.pl – baza pomysłów na ciekawe lekcje, zawiera odsyłacze do blogów prowadzonych przez innych nauczycieli.

www.scholaris.pl – strona pełna scenariuszy, gotowych prezentacji, filmów, obrazów i plansz edukacyjnych. Bardzo przydatna.

www.enauczanie.com – serwis poświęcony nowoczesnym metodom i narzędziom nauczania.

http://zabawy.otokoto.pl – zbiór pomysłów na zabawy matematyczne,  gry i zabawy twórcze ( w tym wiele ciekawych propozycji na zabawy plastyczne).

DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dla maluchów:

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/ - zawiera gry, filmy, historyjki oraz ćwiczenia doskonalące słownictwo i gramatykę.

http://mes-english.com/ - znaleźć tam mozna karty obrazkowe (flashcards) oraz karty pracy do nich (worksheets). Znakomity sposób nauki dla młodszych uczniów, którzy chętnie uczą się nowego słownictwa.

http://www.dreamenglish.com/ - strona z licznymi piosenkami i rymowankami autorstwa sympatycznego pana o imieniu Matt. Często korzystam z nich na lekcjach z maluchami. Dzieci znają już część znajdujących się tam piosenek.

Kanały youtube z piosenkami dla najmłodszych dzieci (klasy I-III i młodsze), z których korzystamy na lekcjach:

https://www.youtube.com/user/DreamEnglishKids

https://www.youtube.com/user/SuperSimpleSongs

To fantastyczny sposób na osłuchanie dzieci z językiem i ćwiczenie oraz wzbogacanie słownictwa.

Strony dla starszych dzieci, nastolatków i rodziców:

ttp://learnenglishteens.britishcouncil.org/ - dla dzieci starszych i nastolatków; zawiera bardzo wiele informacji o współczesnej Wielkiej Brytanii w formie ciekawych czytanek i filmów oraz wiele ćwiczeń wzbogacających słownictwo oraz filmy z ciekawymi objaśnieniami gramatyki i dodatkowymi ćwiczeniami.

http://learnenglish.britishcouncil.org/ - strona dla dorosłych znających  podstawy angielskiego; zawiera ćwiczenia z gramatyki, słownictwo, wiele ciekawych tekstów i filmów do odsłuchania i obejrzenia.

http://www.bbc.co.uk/learningenglish/
 - strona dla nastolatków i dorosłych; zawiera m.in. cały kurs do nauki angielskiego na poziomie A2.

 

Słowniki:

http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie - słownik polsko-angielski i angielsko-polski z możliwością odsłuchania wymowy nowych słów. Zdecydowanie odradzam z korzystania z tłumacza google, natomiast polecam ten właśnie słownik.

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english-polish/ - słownik angielsko-polski również z możliwością odsłuchania wymowy.