STRONY PRZYDATNE DLA DZIECI, NAUCZYCIELI I RODZICÓW:
MEN - Ministerstwo Edukacji Narodowej
UWAGA!!
https://ebooki.nowaera.pl/ - Darmowy dostęp do epodręczników wydawnictwa Nowa Era, wystarczy założyć konto!!!
Zasoby wirtualne lektur szkolnych:
- https://lektury.gov.pl/
- https://www.legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/wspolne-sprawy/news/1719,e-biblioteka-bezplatnych-lektur-szkolnych
- https://wolnelektury.pl/
- https://www.bu.uni.wroc.pl/e-zrodla/ksiazki-elektroniczne-bez-ograniczen
- http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf
- https://www.youtube.com/playlist?list=PL1163EB8D12B56614
www.math.edu.pl - strona z zadaniami, ciekawostkami, łamigłówkami i testami matematycznymi, które mogą być przydatne przed klasówką; w zakładce Zadania są karty pracy też dla klas I-III.
www.wolnelektury.pl - strona, na której można czytać lektury, do których wygasły prawa autorskie.
www.sjp.pwn.pl – słownik języka polskiego dostępny on-line. Bardzo przydatny!
www.ortografka.pl – bardzo dobra strona do nauki ortografii. Mnóstwo ciekawych i różnorodnych gier ortograficznych.
http://lekturysp1.blogspot.com/ – serwis poświęcony lekturom (zarówno klas I-III jak i starszych). Zawiera informacje
o książkach, ciekawostki o ich autorach, gry dydaktyczne poświęcone lekturom, fragmenty ekranizacji.
https://www.text2mindmap.com/ - strona służąca do tworzenia map myśli. Jest prosta w obsłudze i nie powinna sprawić kłopotów osobom, które nie znają języka angielskiego.
www.lubimyczytac.pl – portal społeczności owy, na którym można tworzyć własną biblioteczkę, segregować książki na wirtualnych półkach, oceniać przeczytaną lekturę, porównywać ocenę swoją i znajomych.
www.zamiastkserowki.blogspot.com/ - strona zwłaszcza dla nauczycieli nauczania początkowego. Zawiera ciekawe gry i zabawy integracyjne, pomysły na gry ortograficzne, matematyczne i wiele innych.
www.piktografia.pl - strona zawierająca scenariusze, przewodniki dla nauczycieli, karty pracy programu „Gramy w piktogramy”.
www.learningapps.org – strona umożliwiająca tworzenie gier edukacyjnych. Umożliwia układanie krzyżówek, rebusów, tworzenie gier typu „Milionerzy”. Można korzystać z narzędzi utworzonych przez innych użytkowników.
www.nowoczesnenauczanie.pl - samouczki dotyczące aplikacji (m.in. kahoot, padlet), warto zerknąć, ponieważ są tam też linki do innych ciekawych stron.
www.superbelfrzy.edu.pl – baza pomysłów na ciekawe lekcje, zawiera odsyłacze do blogów prowadzonych przez innych nauczycieli.
www.scholaris.pl – strona pełna scenariuszy, gotowych prezentacji, filmów, obrazów i plansz edukacyjnych. Bardzo przydatna.
www.enauczanie.com – serwis poświęcony nowoczesnym metodom i narzędziom nauczania.
http://zabawy.otokoto.pl – zbiór pomysłów na zabawy matematyczne, gry i zabawy twórcze ( w tym wiele ciekawych propozycji na zabawy plastyczne).
DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dla maluchów:
http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/ - zawiera gry, filmy, historyjki oraz ćwiczenia doskonalące słownictwo i gramatykę.
http://mes-english.com/ - znaleźć tam mozna karty obrazkowe (flashcards) oraz karty pracy do nich (worksheets). Znakomity sposób nauki dla młodszych uczniów, którzy chętnie uczą się nowego słownictwa.
http://www.dreamenglish.com/ - strona z licznymi piosenkami i rymowankami autorstwa sympatycznego pana o imieniu Matt. Często korzystam z nich na lekcjach z maluchami. Dzieci znają już część znajdujących się tam piosenek.
Kanały youtube z piosenkami dla najmłodszych dzieci (klasy I-III i młodsze), z których korzystamy na lekcjach:
https://www.youtube.com/user/DreamEnglishKids
https://www.youtube.com/user/SuperSimpleSongs
To fantastyczny sposób na osłuchanie dzieci z językiem i ćwiczenie oraz wzbogacanie słownictwa.
Strony dla starszych dzieci, nastolatków i rodziców:
ttp://learnenglishteens.britishcouncil.org/ - dla dzieci starszych i nastolatków; zawiera bardzo wiele informacji o współczesnej Wielkiej Brytanii w formie ciekawych czytanek i filmów oraz wiele ćwiczeń wzbogacających słownictwo oraz filmy z ciekawymi objaśnieniami gramatyki i dodatkowymi ćwiczeniami.
http://learnenglish.britishcouncil.org/ - strona dla dorosłych znających podstawy angielskiego; zawiera ćwiczenia z gramatyki, słownictwo, wiele ciekawych tekstów i filmów do odsłuchania i obejrzenia.
http://www.bbc.co.uk/learningenglish/
- strona dla nastolatków i dorosłych; zawiera m.in. cały kurs do nauki angielskiego na poziomie A2.
Słowniki:
http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie - słownik polsko-angielski i angielsko-polski z możliwością odsłuchania wymowy nowych słów. Zdecydowanie odradzam z korzystania z tłumacza google, natomiast polecam ten właśnie słownik.
http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english-polish/ - słownik angielsko-polski również z możliwością odsłuchania wymowy.