W dniu 4 marca br. /czwartek/ w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej dla dzieci oddziału przedszkolnego.

Profilaktyka logopedyczna obejmuje zespół działań prewencyjnych, wykorzystujących strategie wczesnego wykrywania zaburzeń rozwoju języka i komunikacji oraz podjęcia działań interwencyjnych w przypadku wykrycia nieprawidłowości, a także zapobiegania ich skutkom.

Podczas zajęć przedstawiony został model jamy ustnej i omówiono w przystępny dla dzieci sposób budowę narządów artykulacyjnych. Dzieci wykonywały ćwiczenia artykulatorów przed lusterkami. Nie zabrakło również ćwiczeń wyrazistej artykulacji. Na koniec zajęć nasza pani logopeda Klaudia Adamczyk zorganizowała zawody, podczas których uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe przy pomocy słomki i piórek.

Zabawy logopedyczne okazały się dla dzieci ciekawe i z przyjemnością w nich uczestniczyły. W tym dniu nie zabrakło pozytywnych emocji, radości i uśmiechu.