Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto całej społeczności szkolnej. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski wraz ze szkolnym chórem i opiekunami, zorganizowali  w dniu 15 października uroczysty apel w sali gimnastycznej. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu Gaude Mater Polonia. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku - Pani Małgorzata Perzyna w swoim przemówieniu przypomniała o roli edukacji w życiu młodego człowieka. Podziękowała również nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za pracę na rzecz szkoły.

Część artystyczną rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Karolina Rafińska. Przypomniała zebranej społeczności szkolnej, że święto zostało uchwalone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej - instytucji utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 r. Następnie uczennica klasy 4A, Gabrysia Kuzimińska, wyrecytowała wiersz Jerzego Ludwika Kerna „W szkole”. Puenta utworu wprowadziła zebranych w doskonały nastrój. Prawdziwą ucztę muzyczną zafundował uczniom i nauczycielom szkolny chór. Wspólnie odśpiewane piosenki „Graj profesorze”,  „Prosimy Was o uśmiech” i występ solowy uczennicy - Lucyny Gancarczyk, oczarował zebraną publiczność. Na koniec prowadząca apel, Karolina Rafińska, złożyła najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pedagogom słodkie upominki.