W dniu 9 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez nauczyciela historii - pana Waldemara Chojnackiego we współpracy z nauczycielem plastyki - panią Anną Kloską. Uroczystość poprowadziła Zuzanna Portalska – uczennica klasy 8d.

Wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego upamiętniającego odzyskanie przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów klasy 8a i 8b (Kingę Rybak, Denysa Prochopiuka, Jaroslava Savchenko, Svitlanę Matviichuk, Maję Macholę i Biankę Ratkowską) oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, prowadzonego przez pana Jarosława Bazylewicza i panią Stanisławę Berenthal, wprowadziły wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój. Pani Dyrektor – Małgorzata Perzyna w swoim przemówieniu podkreśliła jak ważne jest to święto dla naszej społeczności szkolnej. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy.

Na koniec Pani Dyrektor wraz z organizatorami „Dnia Języków Obcych” wręczyła dyplomy oraz upominki przedstawicielom poszczególnych klas.