Dnia 29.01.2019 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Sołtysika z oddziałami gimnazjalnymi w Gdańsku, uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili urodziny patrona gimnazjum Jana Heweliusza. Z tej okazji został zorganizowany apel z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i uczniów klasy 3a oddziałów gimnazjalnych. Uroczystość rozpoczęła się od pięknej i motywującej przemowy Pani Dyrektor Małgorzaty Perzyna. Pani Dyrektor otrzymała pamiątkowy obraz upamiętniający ją i Heweliusza, a Pan Jarosław Bazylewicz muzyczną statuetkę. Część artystyczna rozpoczęła się spektaklem przygotowanym przez uczniów 3a oddziałów gimnazjalnych. Aktorzy w żartobliwy sposób upamiętnili patrona szkoły. Pani Wicedyrektor Ewelina Żdanowicz przedstawiła uczniom wyniki klasyfikacji za I półrocze roku szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna wręczyła stypendia Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 15 stycznia 2018r. stypendium otrzymali: Ewelina Bilska kl. 3b oddziały gimnazjalne oraz Jacek Karczewski kl. 4c oddziały szkoły podstawowej. Całość zakończyła się prezentacją przygotowaną przez uczennice klasy 3b. Opiekunami młodzieży przygotowującej apel była Pani Karolina Biesek i Karolina Puckowska.