11 listopada 2019 r. przypadła 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, 12 listopada 2019 r., w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez panią Stanisławę Berenthal.

Podróż "Ekspresem po kraju", którą odbyli uczniowie, w całości oddała charakter tamtych dni. Zaczęło się w Zakopanem, tuż pod Giewontem. Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie podczas podróży ekspresem był Kraków. W Warszawie można było spotkać marszałka Józefa Piłsudskiego, a Gdańsku czekał na nas Ignacy Jan Paderewski. Wszyscy mogliśmy zobaczyć modę z lat dwudziestych, a w przerwie reklamowej, jak wyglądały kiedyś książki. Zwieńczeniem podróży "Ekspresem po kraju" była lista przebojów. Pod czujnym okiem pana Jarosława Bazylewicza, szkolny chór oraz zespół dzieci z klas 1-6 koncertowo przeniósł nas do czasów odzyskanie przez Polskę niepodległości.