dar-dla-hospicjum-232022.jpg [miniatura]dar-dla-hospicjum-232025.jpg [miniatura]dar-dla-hospicjum-232027.jpg [miniatura]

❤❤️ WIELKIE SERCE WOLONTARIUSZY SP58 - POMOC DLA HOSPICJUM ❤️

8 grudnia 2020 r. nastąpiło przekazanie czujników do pulsoksymetrów o wartości 1050 zł dla Dzieci z Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Pani Małgorzata Perzyna - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku przekazała na ręce Pani Alicji Kocińskiej - Koordynatorce Wolontariatu Akcyjnego przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku 21 czujników do pulsoksymetrów dla najbardziej potrzebujących Dzieci z Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza. Czujniki odpowiedzialne są za monitorowanie u chorego poziomu nasycenia krwi tlenem.

Po przekazaniu daru, Pani Alicja Kocińska, połączyła się przez aplikację MS Team's z naszymi szkolnymi Wolontariuszami z klasy 6A, 6B i 6C. Podziękowała Dzieciom za ich trud w pozyskiwaniu środków finansowych, opowiedziała o zasadach funkcjonowania wolontariatu przy hospicjum oraz zachęciła do współpracy z Fundacją Hospicyjną zarówno młodzież, jak i nauczycieli.

Specjalistyczny sprzęt medyczny został zakupiony za pieniądze zebrane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku podczas akcji charytatywnych w roku szkolnym 2019/2020 (przed wybuchem pandemii).

Od września 2019 roku do lutego 2020 r. szkolni Wolontariusze piekli ciasta, którymi częstowali swoich kolegów oraz nauczycieli. Ci odwdzięczali się darowizną na rzecz szkoły. Dzięki ich staraniom udało się pomóc wielu potrzebującym. Dziś ta pomoc w wysokości 1050 zł trafiła do ciężko chorych Dzieci z Hospicjum Dutkiewicza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom programu ''Szkoła społecznie wrażliwa'' za ogromną pracę, która przyczyni się do ratowania życia ciężko chorych Dzieci.

Koordynatorką akcji charytatywnych z ramienia szkoły była pani Milena Misztal wraz z opiekunką Samorządu Uczniowskiego - panią Karoliną Puckowską.