23.10.2019 r. dzieci klas I – II uczestniczyły w spotkaniu z okazji Dnia Kundelka, przygotowanego przez panie ze świetlicy szkolnej – mgr Grażynę Sałek – Krüger i mgr Elżbietę Zajączkowską. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, a szczególnie psów. Dowiedziały się jak powinien postępować odpowiedzialny właściciel psa.

Na przywitanie, dzieci wraz z Panią Wicedyrektor Eweliną Żdanowicz i zaproszonymi gośćmi zaśpiewały pierwszą zwrotkę piosenki pt. „Kundel Bury”, a potem dowiedziały się dlaczego obchodzimy Dzień Kundelka oraz, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zapoznały się z piosenkami o psach („Puszek Okruszek”, „Psie smutki”) oraz bohaterami filmów i książek, w których występują psy (np. Reksio, Lassie, Ferdynand Wspaniały, Lampo, Saba). Podczas prezentacji zobaczyły jakie psy pomagają ludziom w trudnych zadaniach (np. psy policyjne, ratownicze, pasterskie, zaprzęgowe, psy używane w dogoterapii) i wzruszyły się losem psów przebywających w schroniskach.

Na zakończenie wszyscy wraz z prowadzącymi i pacynką „Kundelkiem” zaśpiewali:

„Ludzie mają różne pudle i jamniki,

ale ja tam nie zamieniłbym się z nikim,

chociaż mam troszeczkę żalu, że nie dadzą mu medalu,

bo mój kundel, to na medal przecież pies.”