Dnia 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji w klasach 0 – 3 przez cały tydzień odbywały się lekcje kulturowe, podczas których uczniowie poznawali słownictwo tematyczne oraz historię św. Patryka. Wykonali koniczynki, poszukiwali skarbu strzeżonego przez Leprikona oraz uczyli się tańca irlandzkiego. Na finał naszych szkolnych obchodów, nauczyciele języków obcych zorganizowali grę z QR kodami, w trakcie której uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę i odnaleźć ukryty skarb. Po zabawie, był czas na zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce. Uśmiechom nie było końca. WE ARE LUCKY!

Kuchnia naszej szkoły przygotowała specjalnie na ten dzień potrawy w kolorze zielonym: zupę szczawiową z jajkiem, makaron penne z kurczakiem w sosie szpinakowym, zielony owoc oraz wodę z limonką.

W klasach 4-8 zostały także przeprowadzone lekcje kulturowe na temat św. Patryka.  Następnie, przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie Kahoot z wiedzy o świętym Patryku oraz zdalnej lekcji tańca irlandzkiego. Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie na najciekawszą potrawę w kolorze zielonym. Zwycięzcy konkursów otrzymali wirtualne dyplomy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie Dnia św. Patryka, a w szczególności Paniom: Annie Klosce oraz Marcie Piwek.

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i zapraszamy na obchody Dnia św. Patryka w przyszłym roku!! 😊

Zespół Nauczycieli Języków Obcych