W ostatnim czasie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tumbo, Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie, organizowany 21 listopada przez Fundusz Dzieci Osieroconych.

Zorganizowane zostały warsztaty biblioterapeutyczne w oparciu o opowiadanie Magdy Małkowskiej „Trzecie życzenie Tumbo” oraz bajkę „Kopciuszek”. Żałoba i strata kogoś bliskiego to bardzo trudny  czas dla wszystkich, zwłaszcza dzieci. One same radzą sobie tylko w bajkach, a i to przy pomocy niewidzialnych pomocników. Cała społeczność szkoły włączyła się w akcję zbierania pieniędzy dla fundacji do zaplombowanej puszki nr 0032. Pomarańczowo było w całej szkole i każdy mógł stać się w tym dniu dobrą wróżką. Na stoisku darczyńcy byli obdarowywani domowymi babeczkami, mandarynkami, czekoladkami i cukierkami. Dzieci, rodzice i nauczyciele okazali wielkie serca! Wszystkim serdecznie dziękują koordynatorki - Pani Magdalena Pietrzyk i Pani Iwona Szyler.