11.11.2019 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku, zorganizowała w sali widowiskowej Muzeum II Wojny Światowej koncert pieśni patriotycznych.

Dzieci zabrały nas w podróż ekspresem po kraju – od Tatr do Bałtyku, opowiadając o atmosferze i postaciach historycznych 1918 roku.

Wystąpili:

Bellcanti - zespół operowy; Sayaka Haruna-Kondracka, Bartosz Kondracki - zespół baletowy; chór szkolny – prowadzenie, fortepian - Jarosław Bazylewicz oraz Muzyczny Zespół Dziecięcy -  prowadzenie - Stanisława Berenthal.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku – Pani Małgorzata Perzyna wraz z Dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej – Panem Tomaszem Nawrockim podziękowali Dzieciom, Artystom oraz Koordynatorom (Pani Stanisławie Berenthal i Panu Jarosławowi Bazylewiczowi) za sposób, w jaki pielęgnują pamięć o Bohaterach naszego kraju.

Aranżacje sceniczne, oprawa koncertu, w połączeniu z największymi przebojami pieśni patriotycznych zasłużyły na największe uznanie.