04.10.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku obchodzili IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.

Uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w warsztatach - zmierzyli się z zagadkami matematycznymi dotyczących mnożenia. Dzieci z młodszych klas mogły przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów na lekcjach matematyki. Uczniowie mogli wykazać się także znajomością tabliczki mnożenia podczas egzaminu przeprowadzonego przez zespoły egzaminatorów w trakcie przerw. Przez cały dzień tworzona była szkolna tabliczka mnożenia, która udekorowała nasz korytarz. Każdy uczeń miał okazję narysować i ozdobić indywidualny wynik w tabeli.

Ponieważ hasło tegorocznego dnia brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, delegacja uczniów naszej szkoły przeprowadziła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia także Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor.  Na wszystkie pytania udzielono prawidłowych odpowiedzi. Komisja egzaminatorów pogratulowała zdanego egzaminu.

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia był okazją do wspaniałej zabawy oraz znakomitym sposobem utrwalenia wiadomości z matematyki.