Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie klas V przygotowali świąteczne kartki dla pensjonariuszy z Domu Seniora w Dąbrówce Wielkiej (niedaleko Lęborka).

Uczniowie własnoręcznie wykonali 34 kartki, następnie napisali piękne życzenia. Svitlana Matviichuk z klasy V a upiekła pierniczki – a każdy opatrzyła inicjałem starszej osoby.

Dzieci po raz kolejny pokazały, jak wielkie mają serca. Z wielką dokładnością przelały wyrazy empatii i miłości do osób starszych na świątecznej kartce. Są dumą naszej szkoły, wzorem do naśladowania!

Celem przedsięwzięcia jest umocnienie wśród dzieci przekonania, jak bardzo potrzebne są zwykłe gesty dobroci, życzliwości - szczególnie wobec osób starszych, samotnych i chorych.

Do akcji włączyła się pani Joanna Płuzińska oraz pani Aneta Kaszubowska. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Milena Misztal.