KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Szanowni Rodzice/Prawni Opiekunowie

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju, zajęcia do dnia 10 kwietnia 2020 r. będą odbywały się tylko i wyłącznie na odległość. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. zostały zmienione przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, a także ocenianie, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Dzięki nim nauczyciele będą mieli możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. Postaramy się zwrócić szczególną uwagę na równomierne obciążenie uczniów zajęciami w danym dniu, uwzględniając ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne. Wiemy, jak ważna jest dbałość o pozytywną atmosferę oraz właściwe podejście dziecka do nauki, dlatego chcemy, aby dzieci nie zniechęciły się do nabywania wiedzy przez nadmiar pracy. W związku z tym postaramy się podchodzić do uczniów z ogromną wyrozumiałością, dotyczy to również oceniania.

Nauka prowadzona na odległość będzie realizowana jak dotąd z wykorzystaniem materiałów udostępnionych w zakładce STREFA DLA UCZNIA. Jedną z form nauczania online w naszej szkole będzie wykorzystanie aplikacji MS TEAMS dostępnej poprzez Gdańską Platformę Edukacyjną (GPE). Uczniowie mają do niej bezpłatny dostęp.

Drodzy Rodzice, organizując uczniom kształcenie na odległość, pamiętajmy o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez nich z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu. Musimy również mieć na względzie wiek i etap rozwoju uczniów oraz ich sytuację rodzinną. Biorąc pod uwagę fakt, że wielu z Państwa również pracuje zdalnie, przez co niejednokrotnie dostęp dziecka do urządzeń elektronicznych w określonym czasie może być utrudniony, nie chcemy wyznaczać dzieciom konkretnych godzin pracy.

Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo. Zapraszamy do korzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami, wychowawcami oraz specjalistami przez dziennik elektroniczny. Prosimy również o śledzenie strony internetowej naszej szkoły, na której na bieżąco będziemy umieszczać ważne informacje.

Małgorzata Perzyna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58

im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku

Więcej informacji na stronie www: /kliknij poniższy link/

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

KOMUNIKAT!

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie SP58

AKTUALIZACJA treści edukacyjnych w zakładce STREFA DLA UCZNIA

w trakcie opracowywania.

Obecne materialy obowiązują do dnia 25 marca 2020 r.

Nowe treści zamieszczone będą w terminie do  dnia 25 marca 2020 r.

Małgorzata Perzyna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58