Luty - Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Pomagamy koniom z ,,Kucykowa’’

Ponad 530 zł - tyle udało się zebrać dla chorych koni podczas obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku Miesiąca Dobroci dla Zwierząt.

Serca naszej społeczności szkolnej były ogromne. Podczas akcji, uczniowie częstowali wszystkich darczyńców ciastem, babeczkami i tortillą. Każdy mógł zasilić puszkę, z której dochód przeznaczony został na fundację, w której schronienie znalazło 30 koni uratowanych z rzeźni.

Na tablicy, umieszczone zostały informacje na temat koni - ich historie wzruszyły niejedno dziecko. W atmosferze radości, przy smakołykach, rozmawialiśmy z uczniami o roli zwierząt w życiu człowieka, sposobach pomocy tym najbardziej potrzebującym.

Serdeczne podziękowania składamy: Dyrektor SP 58 - Pani Małgorzacie Perzyna, Wicedyrektor - Pani Ewelinie Żdanowicz, Nauczycielom, Dzieciom i Rodzicom, a w szczególności uczennicom z klasy 5 a: Wiktorii Włodarczyk, Zosi Mielewczyk, Svitlanie Matviichuk; uczennicom z klasy 5 b: Marcelinie Butkiewicz, Julii Hoga, Luizie Tadaj oraz uczennicom z klasy 5 c: Idze Tarwańskiej, Helenie Karczewskiej oraz Juliannie Kuleszy.

Akcja pomocy zwierzętom jest częścią projektu ,,Szkoła społecznie wrażliwa”. Koordynatorem Miesiąca Dobroci dla Zwierząt jest pani Milena Misztal oraz z ramienia Samorządu Uczniowskiego - pani Karolina Puckowska.