18 marca 2021 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Słońca. Dzień ten przypada w okolicy równonocy wiosennej i został ustanowiony w 2000 roku przez NASA i Europejską Agencję Kosmiczną.

Słońce ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie Układu Słonecznego, naszej planety Ziemi oraz na nas samych. Aby uczcić to wydarzenie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku stworzyli przepiękne prace graficzne, pokazujące jak widzą Słońce. Uczestniczyli również w zajęciach opowiadających o wpływie Słońca na Ziemię. Nasi koledzy z klas młodszych oprócz przepięknych prac plastycznych, ukazujących Słońce, obejrzeli i omówili filmik, z którego dowiedzieli się o najważniejszych właściwościach oraz wielkościach chrakteryzujących Naszą gwiazdę.