11 listopada w Muzeum II Wojny Światowej odbył się uroczysty koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie podziwialiśmy uczniów z „Akademii Muzycznej dla Dzieci” prowadzonej przez Panią Stanisławę Berenthal oraz chór szkolny pod dyrekcją Pana Jarosława Bazylewicza. Wsparli ich śpiewacy: Magdalena Chmielecka i Łukasz Wroński, którym akompaniowali Andrzej Sienkiewicz, Dawid Głowacki, Grzegorz Kołodziej oraz duet baletowy: Sayaka Haruna-Kordecka i Bartosz Kondracki. Swoimi występami przeprowadzili oni nas przez ważne okresy w historii naszej ojczyzny od pamiętnego roku 1918 do czasów współczesnych. Patriotyczne pieśni, tańce i fragmenty listów dostarczyły zebranym wielu wzruszeń i wyzwoliły radość z odzyskanej wolności. Autorka scenariusza, Pani Stanisława Berenthal, w swoim słowie wstępnym powiedziała – „Naród, który nie śpiewa przestaje żyć”, a my, publiczność i wykonawcy odczuliśmy to w naszych sercach. Na zakończenie koncertu, Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna, podziękowała artystom, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu osobom za tak wzruszającą uroczystość, nagrodzoną gromkimi brawami.

Dyrektor Szkoły Małgorzata Perzyna wraz z organizatorami koncertu p. Stanisławą Berenthal, Jarosławem Bazylewiczem oraz całym gronem pedagogicznym składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za wsparcie finansowe udzielone podczas organizacji tego pięknego przedsięwzięcia muzycznego. Serdecznie dziękujemy!