na_niebiesko_dla_autyzmu-263909.jpg [miniatura]

💙💙💙💙💙💙💙

KWIECIEŃ ŚWIATOWYM MIESIĄCEM WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

Na całym świecie Kwiecień stał się Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu.
W tym czasie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, które mają na celu uświadomienie jak największej liczby odbiorców. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa, celebrowanie w szerszym gronie jest niemożliwe. Nas, jako społeczności szkolnej nie powstrzyma jednak nic, nawet koronawirus. Dlatego 28 kwietnia włączyliśmy się do akcji #Na_Niebiesko_Dla_Autyzmu. Zarówno Uczniowie, jak i Nauczyciele ubrali się w tym dniu na niebiesko, solidaryzując się z osobami z Autyzmem. Ponadto Pracownicy Szkoły oraz Rodzice, mieli okazję otrzymać ręcznie robione kule do kąpieli oraz karteczki, z których można się było dowiedzieć, czym charakteryzuje się autyzm.

Pamiętaj!

Autyzm jest zaburzeniem, którego nie da się wyleczyć, i którym nie można się zarazić.

Bardzo dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do akcji.

Magdalena Bandyszewska

Klaudia Adamczyk