„PGE - Największa lekcja WF-u”, to już kolejna edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Akademia Sportu, współfinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku, 4 grudnia, kolejny raz wzięliśmy udział w tym wydarzeniu. Tym razem Ergo Arena w Gdańsku przyjęła ponad 5 tysięcy dzieci, a wśród nich - naszych uczniów z klas 4 – 7. Akcja miała na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do regularnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego, jak również zainicjowanie kontaktu ze sportem, czy promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. To wydarzenie swoją obecnością uświetniły znane i lubiane gwiazdy sportu oraz telewizji min. Artur Siódmak – organizator akcji, Artur Sobiech, Sławomir Peszko, Tomasz Oświeciński, Michał Karmowski, Wojciech Grzyb oraz Dariusz Michalczewski.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w 45 - minutowym treningu oraz uścisnąć dłonie swoich idoli i w ich asyście stawić czoła sportowemu wyzwaniu. Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych w kuluarach. Otrzymali również koszulki do treningu, czapki św. Mikołaja, a na koniec - słodki poczęstunek. Zachwyceni uczniowie wrócili do szkoły cali i zdrowi w asyście swoich nauczycieli. Arturowi Siódmiakowi dziękujemy i gratulujemy tak wspaniałej imprezy i prosimy o więcej.