Wiosna tradycyjnie związana jest z książkami i czytelnictwem. Wtedy  to właśnie  kończy się Wielki Maraton Czytelniczy oraz organizowane są konkursy Rady Miasta Gdańska oraz Pałacu Młodzieży w Gdańsku. W Szkole Podstawowej nr 58 jest wielu miłośników literatury i także w tym roku udowodniliśmy, że książki czytamy i nagrody zdobywamy.

9 maja odbyła się budynku Europejskiego Centrum Solidarności  uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym maratończykom. Miło nam poinformować, że również w tym roku mamy wielu nagrodzonych uczniów. W konkursie dla klas VII-VIII szkoły podstawowej tytuł laureata zdobyły Maria Unterschuetz z kl. 8b oraz Julia Popowska z 8a, a finalistami zostali Katarzyna Karczewska z kl. 8a oraz Igor Lipiński z kl. 8c. Z klas IV-VI finalistką została Katarzyna Klechowicz z kl. 4c, a Julianna Kulesza z kl. 4c, Łucja Piekło z kl. 5c oraz Małgorzata Karczewska z kl. 6a znalazły się wśród grona wyróżnionych. Najlepszym czytelnikiem naszej szkoły z klas II-III został Aleksander Majsterek z kl. 3a. Całoroczne zmagania przyniosły doskonałe rezultaty, a kilku osobom zabrakło naprawdę tylko paru punktów.

21 maja w Nowym Ratuszu miał miejsce finał obchodów Światowego Dnia Książki     i Praw Autorskich. Nasza szkoła zdobyła I miejsce w konkursie „Szkoła Najlepszych Czytelników”! Ta nagroda jest dla Was, kochani czytelnicy „Misiolandii”, to Wasza miłość do książek, zaangażowanie zostały docenione!  Również w konkursach indywidualnych nasze uczennice zdobyły I miejsca i tytuł „Najlepszego Czytelnika”. W kategorii klas I-IV była to Wiktoria Błaszkiewicz z kl. 3a, natomiast klas V-VIII – Dominika Czajkowska z kl. 5b. Znacie je  na pewno, zawsze chodzą z książką, na przerwach, w świetlicy… W Gdańskim Konkursie Filmowym „Czytamy-nagrywamy”, za trailer książki Oliver Lauren „7 razy dziś” wyróżnienie otrzymały uczennice z kl. 8b – Maria Unterschuetz, Lena Stefanowicz i Paulina Dopke. W festynie wzięła udział klasa 3a, która za swoje pomysłowe przebrania otrzymała wyróżnienie, a w quizie o książkach nagrody zdobyli – Julia Borys i Aleksander Majsterek. Wszyscy świetnie się bawili rzeźbiąc w glinie, objadając się popcornem i watą cukrową oraz  oglądając występy zespołu „Fly” oraz „Piruecik”, w których podziwiali swoje szkolne koleżanki, Gabrielę Kuzimińską z kl. 3a oraz Julię Matusiak z kl. 8a. Tak, wśród artystów też była widoczne Szkoła Podstawowa nr 58.  To był naprawdę fantastyczny dzień dla naszej szkoły!