nauka-zdalna-nowy-termin-227320.jpg [miniatura]

/aktualizacja z dnia 25.11.2020 r. - opublikowanie nowego rozporządzenia MEN/

Uczniów  kl. 1-8

Szkoły Podstawowej nr 58  w Gdańsku

Konferencja Prasowa Premiera z dnia 21 listopada 2020 r. wniosła nowe wytyczne dla szkół tj.:

• kontynuację nauki zdalnej  dla uczniów klas 1-8 do 3 stycznia 2021 r. /aktualizacja z dnia 25.11.2020 r./
  • ferie zimowe w całym kraju od 4 – 17 stycznia 2021 r.
  • zmiany na egzaminie ósmoklasisty w roku 2021.

Jesteśmy w trakcie oczekiwania na właściwe akty prawne w przedmiotowej sprawie.

Zaistniałe okoliczności /zmiana terminu ferii zimowych/ wygenerowały konieczność zmiany terminu trwania I półrocza. Po dokonanej analizie wyznacza się nowy termin wystawienia ocen za I półrocze -  do 27 stycznia 2021 r. Rada Klasyfikacyjna 29 stycznia 2021r. /piątek/

Inne istotne zmiany to:

• 22 grudnia 2020 r /wtorek/ godz. 17.30 – zebranie wychowawców klas z rodzicami /online MS TEAMS/ - poinformowanie o przewidywanych ocenach na I półrocze  w roku szkolnym 2020/2021.
  • planowany na dzień 8 – 9 – 10 grudnia br. próbny egzamin ósmoklasisty – NIE ODBĘDZIE SIĘ  - ze względu na przedstawione nowe zasady bezpieczeństwa – etapy i terminy. W okresie od 28 listopada do 27 grudnia 2020 r. /ETAP ODPOWIEDZIALNOŚCI/ dla kategorii zgromadzenia i spotkania rząd wprowadza limit 5 osób. Zamówione zestawy arkuszy egzaminacyjnych będą wykorzystane podczas wewnętrznej diagnozy o czym informować będziemy po feriach zimowych.
  • z przedstawionych wytycznych wynika, że MEN wraz z CKE planują organizację próbnego egzaminu ósmoklasisty w marcu 2021 r.

BEZ ZMIAN praca oddziału przedszkolnego.

Drodzy Rodzice dziękujemy Państwu za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę.  Życzymy dużo zdrowia dla każdego z Państwa oraz naszych Uczniów.

Łączę serdeczne pozdrowienia w imieniu Grona Pedagogicznego,  Pracowników Szkoły

Małgorzata Perzyna

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58