16 października br. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość – ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.
W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Towarzyszą im radość, dobre słowa i obecność tych, którzy znaczą w życiu tak wiele. Tę niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami osoby, które swoją obecnością dodały uroczystości blasku i powagi: Dyrektor Szkoły – pani Małgorzata Perzyna, Wicedyrektor – pani Ewelina Żdanowicz, a także rodzice uczniów.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali pod czujnym okiem wychowawców klasa 1 a – wychowawca pani Hanna Ładkowska, klasa 1 b – wychowawca pani Izabela Bliźniak.