patronowi-szkoly-czesc-315820.jpg [miniatura]

PAMIĘĆ O PATRONIE NASZEJ SZKOŁY

Zbliżający się czas obchodów 60-lecia naszej szkoły, to doskonała okazja, by przybliżyć uczniom sylwetkę Kazimierza Sołtysika, docenić jego wkład w lokalne życie społeczne, a także inne jego dokonania. Dnia 27 października b.r. uczniowie klas 8b i 8c oraz 7d uczcili pamięć Patrona, którego nazwisko widnieje na tablicy pomordowanych nauczycieli, znajdującej się w sąsiedztwie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 (ul. Wałowa 21). Przy tablicy odczytano niepublikowany biogram Kazimierza Sołtysika, złożono symboliczny wieniec, zapalono znicze. Następnie minutą ciszy oddano hołd Patronowi.

W trakcie tej doniosłej chwili nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego naszej szkoły, podobnie jak w trakcie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanej przez ZNP oddział w Gdańsku.