prezent-od-sw-mikolaja-230363.jpg [miniatura]

SZANOWNI PAŃSTWO

DRODZY UCZNIOWIE

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW SP58

Pragnę z wielką przyjemnością poinformować, że PIEC CERAMICZNY 100 litrowy jest już w drodze do szkoły. Dar dla uczniów SP58 z przeznaczeniem do pracowni ceramicznej, jaka powstanie w najbliższym czasie w naszej szkole był możliwy dzięki TRZEM PARTNEROM:

🎅 RADZIE DZIELNICY "ANIOŁKI" w Gdańsku;

🎅 RADZIE RODZICÓW przy SP58;

🎅 DYREKTOROWI SP58.

❤ PODZIĘKOWANIA❤

❤ W imieniu całej społeczności szkolnej składam najserdeczniejsze podziękowania NASZYM PARTNEROM za wpłatę darowizny z przeznaczeniem na zakup pieca. Jest to wielki dar dzięki, któremu możliwe będzie rozwijanie talentów naszych uczniów. Z całego serca dziękujemy ❤

Małgorzata Perzyna - Dyrektor szkoły

WARSZTATY CERAMICZNE - ZAJĘCIA CERAMIKI

Wielką zaletą zajęć ceramicznych jest fakt, że lepienie w glinie uczy koncentrowania się na wykonywanym zadaniu. Ta zdolność jest bardzo przydatna zarówno w szkole, jak i w późniejszym życiu młodego człowieka.

Podczas lepienia w glinie można się zrelaksować oraz puścić wodze fantazji i wzbić się na wyżyny swojej kreatywności. Dzieci, które uczestniczą w tego rodzaju zajęciach mają wielką satysfakcję z wykonanego własnymi rękami dzieła.

Dla najmłodszych dzieci ważne jest również to, że praca w glinie pomaga w rozwoju małej motoryki, czyli poprawia sprawność dłoni i palców. Wszelkie zajęcia polegające na ugniataniu, wałkowaniu, formowaniu oraz zdobieniu rozwijają sprawność małych palców. Ręce, które lepią w glinie są sprawniejsze, dzięki czemu dzieci nie mają później problemów z pisaniem, zawiązywaniem sznurowadeł w butach czy zapinaniem guzików.

Zajęcia ceramiczne uczą dzieci skupienia, precyzji i koncentracji, a są to cechy niezwykle przydatne w codziennym życiu.