W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odśpiewaliśmy wspólnie 4-zwrotkowy hymn narodowy. Akcja „Rekord dla Niepodległej” organizowana była przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską. Bicie rekordu zostało poprzedzone wystąpieniem pani dyrektor Małgorzaty Perzyna, która przedstawiła przybyłych gości w osobach pani Alicja Unterschuetzi – wiceprzewodnicząca prezydium Rady Rodziców i pana Marcina Łoziaka – przewodniczącego prezydium Rady Rodziców. Pani dyrektor przypomniała, że w akcji oprócz naszej szkoły bierze udział 24 tyś. placówek oświatowych. Po komendzie do hymnu wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na koniec było wspólne zdjęcie naszej „żywej flagi”.