rozpoczecie-roku-szkolnego-290782.jpg [miniatura]

1 września 2021 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

Uroczystość (w trzech turach dla 3 grup uczniów) rozpoczęła się od hymnu państwowego, następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Małgorzata Perzyna, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, pedagogów oraz zaproszonych gości. Dyrektor poinformowała ogół zebranych, iż nadchodzący rok szkolny przypada w szczególnym momencie – 60 - lecia Szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku. To wielki zaszczyt być jej częścią i zapisać się swoimi działaniami na kartach historii Naszej szkoły.

Główne uroczystości 60 – lecia zaplanowane zostały na dzień 26 listopada br.  To będzie wielki Dzień, powiedziała Dyrektor szkoły.

Ponadto Pani Dyrektor przedstawiła organizację roku szkolnego, zapoznała nowych uczniów z tradycjami szkolnymi oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny, przypominając wszystkim o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

Radosne powitania, uśmiechy i entuzjazm długo wyczekiwanych spotkań przeplatały się z nutką niepewności i ciekawości, co przyniesie nowy rok szkolny. Reprezentanci klasy 7C i 7D pod opieką wychowawców/ Pani Doroty Zwiefki i PanaTomasza Grocha/ przypomnieli zgromadzonym o 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Zaprezentowali również program artystyczny w duchu poezji patriotycznej.

ŻYCZENIA

U progu roku szkolnego 2021/2022 całej społeczności szkolnej życzę bezpiecznego, zdrowego i udanego roku szkolnego.  Życzę, aby był on dla wszystkich czasem realizacji zamierzeń i sukcesów edukacyjnych. Niech owocami procesu edukacyjnego w naszej szkole będą ciekawe świata, radosne i szczęśliwe dzieci oraz młodzież.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Szanowni Państwo

Rok szkolny 2021/2022 uważam za rozpoczęty!

Małgorzata Perzyna - Dyrektor szkoły Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku